RCP11003
Multi-function 3-Button
Clear all
#battery
#rad 00rc
#remote control
0.1 sec - 100 hr
0.25A
0.2A
0.4A
0.63A
1 Phase
1 Pole
1.25A
1.6A
10 HP
10"x8"
100-220VDC
100A
100VA
105A
10A
10HP
10KVA
11 Amps
11 Pin
110v
115 VAC
12"x10"
12"x12"x6"
120v
120V AC
12A
12v AC/DC
12vdc
130A
13A
15 HP
15 HP largest
150A
150HP
150KVA
150VA
15HP
15KVA
16"x14"
160A
17 Amps
17A
18"x16"
185A
18A
198 A
1A
1NC
1NO
2 Pole
2-Position
2-Position Maintained
2.5A
208-240v
208/120v
208v
220v
225A
22A
230v
231v
24 VAC
24"x16"x8"
24"x24"
240A
240v
240v AC
24v
24v AC/DC
24VAC/DC Control
24VDC
250VA
251A
25A
25KVA
26A
27 Amps
2A
2NC
2NO
3 phase
3 Pole
3-Position
30 HP
30"x20"x8"
30"x24"x10"
300V Max
30A
30KVA
32A
330A
34 Amps
37.5KVA
37KVA
380VAC
3KVA
3R
4 Amps
4"x4"
4-Position
40 Amp
40 HP
400v
40A
45 Amps
45 HP total
45KVA
460v
480v
480VAC
4A
500VA
50A
50KVA
50VA
575v
5A
5HP
6"x6"
60 Amps
600v
63A
65A
6A
6KVA
7.5 HP
7.5 kva
7.5HP
75A
75KVA
8 Amps
8"x6"
8"x8"
80 Amps
85A
8A
90A
95A
9A
9KVA
AC: 115/230V
AC: 120V
AC: 12V
AC: 240V
AC: 24V
Accessories
Accessory
Aluminum
Amber
Auto Transformer
Auxiliary
Base
Base Mount
Black
Blank
Blue
Breaker
Button Weather Boot
Buzzer
Clear
Contact Block
Control Transformer
Copper
Current Transformers
DC: 12V
DC: 24V
DC: 60V